web tasarım

web yazılım

ablakyazilim web tasarım

Günümüzde bir web sitesi çok şey ifade ediyor. Bunlardan en basiti bir web sitesinin sizin internetdeki adresinizin olması ve bir web sitesi açtığınız zaman bu siteyi ziyaret edebilecek yaklaşık 37 milyon kişinin olması.

Elbette herkesin tarzına uyacak bir web sitesi yapmak mümkün değil, kimisi bir sosyal ağ, kimisi bir ticaret kimisi bir blog oluyor ancak filtere uygulasanız dahi bir firmanın web sitesi hiç bir reklam yapılmasa dahi günlük ziyaretçisi artıyor. Bunun sebebi bir şeylerin yapılmış olması yani artık insanlar sizi internetten arıyor.

Basit ve hızlı bir web tasarımı

Evet, bir firmanın web sitesinin olması, bu firmayı tanıtması muhtemel müşterileri için oldukça önemli. Çünkü bu web sitesi müşteriler için bir ilk bakış oluyor. Aynı şekilde web sitesinde kullanılan web tasarım da bir hayli önemli. Bu tasarımı yaparken kullanılan kodların mobil uyarlılığı da bir o kadar önemli çünkü artık teknoloji telefonlarda yaşıyor.

Kolay kullanım özelliği

Bir web sitesine girdiğinizde bazı kalıplaşmış etkenler vardır; arama çubuğunun orta veya sağ üstde olması, giriş ya da kayıt ol kısmının sağ tarafta olması logonun sol üst köşede olması gibi. Bu tarz etkenlere uymayan örneğin giriş yap kısmının altda olması gibi kalıplara aykırı olsan siteler kullanıcılara karmaşık geliyor ve hemen siteden çıkıyorlar. Elbetteki sitenin kolay kullanım özelliği olmazsa olmaz bir özellik bunu sağlayan faktör ise kalıplara bağlı kalmak.

Hız ve süreklilik

Bir firmanın telefonlarınıza çok sonra cevap verdiğini, telefonlarına bir ulaşılıp bir ulaşılamadığını düşünün o firma hakkında ne düşünüyorsanız, bir web sitenin hızlı olmaması ve süreklilik sağlamaması yani kapanması tekrar açılması vs. kullanıclar için aynı şeyi düşündürüyor.